Austiracka firma Fronius, światowy lider w dziedzinie technologii, doskonale znany z działu spawalnictwa, odnosi sukcesy na rynku solarnym. Rozwiązania proponowane przez firmę Fronius charakteryzują się wysoką jakością oraz elastycznością. Innowacyjność idzie w parze z niezawodnością.

Symo

Fronius Symo to beztransformowe urządzenie, uzyskujące moc od 3,0 do 4,5 kW. Ten niewielki, trójfazowy falownik przeznaczony jest do zastosowania w gospodarstwach domowych. Konstrukcja SuperFlex Design sprawia, że urządzenie Fronius Symo dobrze sprawdza się w przypadku dachów o nieregularnych kształtach i zróżnicowanej budowie.

Fronius Symo to jeden z najbardziej „komunikatywnych” falowników dostępnych na rynku. Urządzenie łączy się z Internetem za pośrednictwem interfejsu WLAN lub Ethernet. Dodatkowo złącze licznika umożliwia dynamiczne zarządzanie wprowadzaniem energii do sieci oraz przejrzystą wizualizację zużycia.

Modele:

3.0-3-S / 3.7-3-S /4.5-3-S / 3.0-3-M / 3.7-3-M / 4.5-3-M / 5.0-3-M / 6.0-3-M / 7.0-3-M / 8.2-3-M / 10.0-3-M / 12.5-3-M / 15.0-3-M / 17.5-3-M / 20.0 -3-M

Dane Techniczne

Fronius Symo

Symo Hybrid

Fronius Energy Package to indywidualne rozwiązanie gromadzenia energii, zapewniające „Słońce przez 24 godziny”. Fronius Symo Hybrid, serce rozwiązania „Słońce przez 24 godziny”, to trójfazowy falownik dostępny w klasie mocy od 3,0 do 5,0 kW, umożliwia gromadzenie w akumulatorze nadwyżki energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Rezultatem jest maksymalny udział zużycia energii na potrzeby własne oraz maksymalna niezależność energetyczna. Nadmiar wygenerowanej energii solarnej można wykorzystać w okresie, gdy tej energii jest mało lub też gdy w ogóle nie jest wytwarzana. Dzięki funkcji zasilania awaryjnego gospodarstwo domowe może być optymalnie zasilane energią także w przypadku przerw w dostawie energii (funkcja dostępna wraz z aktualizacją oprogramowania od połowy 2016 roku). Konfiguracja i wizualizacja instalacji jest możliwa za pośrednictwem zintegrowanego serwera www z interfejsem graficznym poprzez złącze WLAN oraz Ethernet. Ładowanie akumulatora bezpośrednio od strony DC instalacji PV (ang. DC coupling) zapewnia także maksymalny współczynnik sprawności całej instalacji.

Modele:

3.0-3-S / 4.0-3-S / 5.0-3-S

Dane Techniczne

Symo Hybrid

Primo

Seria Fronius Primo, która obejmuje klasy mocy od 3,0 do 8,2 kW, stanowi doskonałe uzupełnienie nowej generacji falowników SnapINverter. Fronius Primo to jednofazowe, beztransformatorowe urządzenie przeznaczone do zastosowania w gospodarstwach domowych. Innowacyjna technologia SuperFlex Design pozwala na maksymalną elastyczność w projektowaniu instalacji, jednocześnie system montażu instalacji SnapINverter oraz konserwacja są niezwykle proste. Seryjnie zintegrowany pakiet komunikacyjny
z interfejsem WLAN , funkcją zarządzania energią, licznymi interfejsami oraz wieloma innymi funkcjami czyni falownik Fronius Primo bardzo „komunikatywnym”.

Modele:

3.0-1 / 3.5-1 / 3.6-1 / 4.0-1 / 4.6-1 / 5.0-1 / 5.0-1 AUS / 6.0-1 / 8.2-1

Dane techniczne

Fronius Primo2

Fronius Eco

Fronius Eco to trójfazowy, beztransformatorowy falownik dostępny w klasach mocy 25,0 i 27,0 kW, który optymalnie spełnia wymogi dużych instalacji. Szybki i prosty montaż wewnątrz budynku i na zewnątrz zawdzięcza się niewielkiej masie urządzenia oraz systemowi montażu SnapINverter. Falownik Fronius Eco posiada stopień ochrony IP66. Zastosowanie zintegrowanych gniazd bezpieczników modułów na obu biegunach i opcjonalnej ochrony przeciwprzepięciowej sprawia, że nie ma potrzeby używania skrzynek przyłączeniowych modułów.

Modele:

25.0-3-S / 27.0-3-S

Dane techniczne

 

Fronius Eco 2